zo 3 mei ’26 / 14:15
Le Sacre du printemps
Residentie Orkest

Le Sacre du printemps

Residentie Orkest
zo 3 mei / 14:15
zo 3 mei ’26
14:15

Een middag vol grensverleggende muziek: Adams, Jeths, Kortekaas en Stravinsky’s revolutionaire Le Sacre du printemps. Klassiek, hedendaags en extatisch.

Programma

Adams Short Ride in a Fast Machine
Jeths Pianoconcert
Kortekaas Prelude L’Élue (The Chosen One)
Stravinsky Le Sacre du printemps

Antony Hermus, gastdirigent en grote vriend van het Residentie Orkest, keert terug naar Den Haag voor een spectaculair programma dat de grenzen van het symfonische repertoire verkent. Het concert begint met Short ride in a fast machine van John Adams – een opzwepende, adembenemende rit in een veel te snelle sportauto, waarin koper en slagwerk de snelheid en spanning opvoeren. Daarna klinkt het gloednieuwe Pianoconcert van Willem Jeths, geschreven voor het Residentie Orkest en pianist Ellen Corver. Met dit werk bewijst Jeths opnieuw waarom hij wordt beschouwd als de godfather van de Nederlandse componisten.

Garderobe en drankje  
Garderobe en een pauzedrankje zijn inbegrepen. Heeft het evenement geen pauze, dan ontvang je het drankje na afloop.  

Bram Kortekaas schreef L’Élue (De Uitverkorene), een prelude op Stravinsky’s Le Sacre du printemps. In dit werk verkent Kortekaas de innerlijke wereld van een jonge vrouw die in het middelpunt van een heidens lenteritueel staat. Dit concert culmineert in Stravinsky’s revolutionaire meesterwerk zelf, Le Sacre du printemps, waarin het verhaal van lente, offer en extase met een overweldigende klankwereld tot leven wordt gebracht. Dat moet je minstens één keer in je leven live ervaren!

Ooievaarspaskorting  
Houders van een Ooievaarspas krijgen 50% korting op de toegangsprijs van dit evenement. Om te boeken dienen wij de pas te registeren. Neem daarom contact op met ons bespreekbureau om kaarten te reserveren.   

Onderdeel van:
Zondagmatinee

Credits

Antony Hermus dirigent
Ellen Corver piano