© Foppe-Schut

Geerten van de Weetering & Amstel Quartet

Dag van de Componist
za 21 jun / 20:15
za 21 jun ’25
20:15
  • za 21 jun ’25
    20:15
    Nieuwe Kerk, Den Haag

Met Songlessness van de Oekraïens/Haagse componist Maxim Shalygin betreed je tijdelijk een ‘andere wereld’. Een wereld die wordt verklankt door de bijzondere combinatie van orgel door Geerten van de Wetering en de vier saxofoons van het Amstel Quartet. In Songlessness onderzoekt Shalygin onze waarneming van tijd, die door muziek op verrassende wijze kan worden veranderd. Hij lijkt de tijd te kunnen vertragen door snelle muziek te gebruiken, en lijkt de tijd te versnellen met langzame muziek. Geïnspireerd door Wagners ‘Unendliche Melodie’, speelt Shalygin met de innerlijke klok van de luisteraar.

Programma

Aftab Darvishi Hidden Dreams
Maxim Shalygin Songlessness

“Muziek is de kunstvorm die het intiemst is verbonden met de tijd, omdat haar essentie is gelegen in beweging. Misschien is dat de reden waarom muziek altijd is beschouwd als een neerslag van esoterische kennis die de sleutel tot het diepste mysterie van de mensheid bevat”, aldus Shalygin over Songlessness.

Van Aftab Darvishi klinkt Hidden Dreams. De muziek van Aftab Darvishi heeft een prachtige verhalende kwaliteit en in Hidden Dreams roept ze een hemelse sfeer op door dromerige melodieën door de verschillende stemmen heen te laten zweven.

Garderobe en drankje  
Garderobe en een pauzedrankje zijn inbegrepen. Heeft het evenement geen pauze, dan ontvang je het drankje na afloop.  

Ooievaarspaskorting  
Houders van een Ooievaarspas krijgen 50% korting op de toegangsprijs van dit evenement. Om te boeken dienen wij de pas te registeren. Neem daarom contact op met ons bespreekbureau om kaarten te reserveren.   

Credits

Geerten van de Wetering orgel

Amstel Quartet:
Vitaly Vatulya sopraansaxofoon
Olivier Sliepen altsaxofoon
Bas Apswoude tenorsaxofoon
Harry Cherrin baritonsaxofoon