za 20 sep ’25 / 20:00
Animato Kwartet speelt Boccherini, Britten & Mozart
Het Animato Kwartet, Laura van der Heijden en Jelmer de Moed
© Sarah Wijzenbeek

Animato Kwartet speelt Boccherini, Britten & Mozart

Het Animato Kwartet, Laura van der Heijden en Jelmer de Moed
Festival Klassiek achter de Duinen
za 20 sep / 20:00
za 20 sep ’25
20:00
Het Animato Kwartet is één van de vaste spelers in de Nederlandse strijkkwartet-eredivisie en werd de afgelopen jaren overladen met prijzen. Voor dit concert nemen zij muzikale vrienden Laura van der Heijden en Jelmer de Moed mee om twee kwintetten mee te vormen in een programma vol contrasten en verfijning.

Programma

Luigi Boccherini Strijkkwintet op. 29 nr. 6
Benjamin Britten Strijkkwartet nr. 1, op. 25
Wolfgang Amadeus Mozart Klarinetkwintet in A groot, KV581
Boccherini en Mozart voegden beiden iets extra’s toe aan het strijkkwartet: Boccherini zijn eigen instrument, de cello. Mozart een in zijn tijd relatief nieuwe uitvinding: de klarinet. Beide kwintetten betoveren door hun zangerige elegantie, terwijl Brittens eerste strijkkwartet met zijn dynamische spanningen een expressieve wending aan de avond geeft.

Tune-in-sessie
Voorafgaand aan het concert vindt een gratis Tune-in-sessie plaats. De musici zullen je vragen beantwoorden en meer vertellen over het programma.
Garderobe en drankje 
Garderobe en een pauzedrankje zijn inbegrepen. Heeft het evenement geen pauze, dan ontvang je het drankje na afloop. 

Festival Klassiek achter de Duinen
Dit concert is onderdeel van de vijfde editie van Festival Klassiek achter de Duinen. Het festival vindt plaats van 18 tot en met 21 september op verschillende plekken in Den Haag. Het volledige programma en passe-partouts vind je op de website.

Ooievaarspaskorting 
Houders van een Ooievaarspas krijgen 50% korting op de toegangsprijs van dit evenement. Om te boeken dienen wij de pas te registeren. Neem daarom contact op met ons bespreekbureau om kaarten te reserveren. 

Credits

Animato Kwartet:
Inga Våga Gaustad viool
Tim Brackman viool
Elisa Karen Tavenier altviool
Pieter de Koe cello

Laura van der Heijden cello
Jelmer de Moed klarinet